איטום גגות

נזקי מים

נזקי מים

מים הם חיים אבל יותר מדי מהם ובמקום הלא נכון זהו נזק מתמשך שיש לטפל בו

אנחנו מקווים לגשם אבל לא תמיד מוכנים לו. אנחנו יכולים ליהנות מהחורף אבל שוכחים שגם מטר אחד של ברכה עלול לגרום נזק שיכול להיות בלתי הפיך אם לא מטפלים בו נכון ובזמן. כמו כן, זכרו גם שמים אינם מגיעים רק מבחוץ אלא גם מבפנים, ולכך לא תמיד שמים לב כשקורית הצפה או דליפה איטית שהולכת ומכרסמת בתשתיות. על נזקי המים ומה שהם מעוללים במידע שלהלן.

איך מים מגיעים לתוך הבית?

אנחנו זקוקים לכך שמים יהיו בבית שלנו למטרות שתייה ורחצה, אבל לא תמיד המים נשארים היכן שהם צריכים להישאר ולא לחדור דרך הקירות והתקרה. יש שני מקורות עיקריים להימצאות מים בתוך מבנים – מבחוץ, על ידי גשמים, לחות, ברד, או מבפנים – דרך צינורות האינסטלציה או כחלחול של לחות מהקרקע ממקורות מים אחרים. כלומר, הבית חייב להיות תמיד אטום לכל חדירה של מים ולכל תקלה. הפעם נדון בחדירת מים מהתקרה ולמה כל כך חשוב איטום גגות.

איך מים חודרים?

כשהגג אינו אטום הוא חדיר למים. אטימה מוחלטת של הגג היא קודם כל בדיקה שהוא אינו סדוק מפגיעה של הזמן או שמלכתחילה לא הקפידו על בנייה מסודרת של כל השכבות. כך שלפני אטימה של הגג צריך לבדוק שאין מקומות שדרכם המים עלולים לחדור כמו חורים, קפלים בשכבות, חומרי איטם ישנים שהתקלפו וגם נשחקו עם הזמן. זה תפקדו של צוות איטום גגות וכדאי לבקש שהם יבדקו כל סנטימטר על הגג כדי להבטיח שהכל ייאטם.

בעיה נוספת שיכולה להיות היא בעת התקנת דודים או צלחות לווין או כל מתקן אחר על הגג, שיכול לפגוע בשכבות האיטום ולגרום לחורים ולחשיפת שטחים למים. זה לא חייב לקרות בכוונה אלא בגלל חוסר ידע ותשומת לב של מי שעובד על הגג. זה גם קורה במקרים של הזנחה ממושכת של שנים שבהן לא בודקים את הגג ולא יודעים עד כמה הוא אטום באמת.

מה נזקי מים גורמים?

יש כמה דרכים שבהן המים חודרים מהתקרה וגורמים לנזקים. מים שנוזלים מהתקרה הם הנזק הראשון והמיידי שאנחנו חווים בזמן הצפה של הגג. כשזה זורם בחוזקה לתוך הבית זה סימן שהגג המצב גרוע מאוד אם יש בו פתחים שמהם יכולים לזרום מים חופשי לתוך הבית ואפילו לא לחלחל לתוך התקרה. זה דורש טיפול מיידי. זה קורה גם כאשר יש כמות כל כך גדולה של מים שהם כבר מטפטפים פנימה ולא נשארים התוך התקרה.

הנזק השני שנגרם הוא כשהם מחלחלים ומתפזרים בתוך התקרה והקירות וחודרים לכל מקום אפשרי. מים מתפשטים מאוד אם אין איטום גגות טוב ולכן הם יכולים להישאר בתוך הקירות והתקרה ולהתחיל לגרום לנזקים לחומרי הבניין ולבית. זה מחלחל לאט לאט לפי כמויות הגשם וכמובן שגם לפי שחיקת האיטום.

מה קורה בזמן רטיבות מהתקרה?

אם המים אינם זורמים בצורת טיפות, הם נקווים בתוך התקרה והקירות וכתוצאה מכך מתחילים להתפתח עובש וטחב. הבעיה היא שהעובש והטחב אינם נשארים בצד החיצוני, אלא הם מתפשטים פנימה לתוך הבית גם על הצד הפנימי של התקרה והקירות. תוכלו לזהות אותם בקלות לפי הכתמים השחורים שמתפתחים שם ולפי כתמי רטיבות שמתייבשים אבל מעידים שהם ישובו לספוג מים בחורף הבא. כל זה דורש איטום גגות משום שהתוצאה היא התפוררות הקירות מבפנים וגם נזק בריאותי לדיירים בגלל שאיפת העובש והטחב לריאות.

לקבלת ייעוץ ללא התחייבות

03-7324542

רוצים לדעת יותר על נזקי מים?

שאלו את המומחים שלנו

יצירת קשר