22

זיפות גגות לחיזוק המבנה

זיפות גגות לחיזוק המבנה - חשיבות עליונה

מספיק חורף ברוך גשמים אחד כדי להריץ אנשים לחפש קבלני איטום ברגע הכי לא נכון. גגות אוטמים בזמן כדי למנוע נזקי לחות, ולכן זיפות גגות לא יכול לחכות לחורף

יש טיפולים רבים לבניינים שאנשים מזניחים רק משום שנראה להם שמבנים יעמדו לנצח מבלי להתמוטט. זאת, עד שמגיע הרגע שזה מתפרץ לנגד עיניהם בצורת עובש וטחב והתפוררות הטיח והמלט, ורק אז מבינים את הקשר שבין גשמים לבין החובה להגן על הגג ועל הקירות של הבית.

למה חשוב לזפת ולאטום גג?

כל בניין בנוי מחומרים שיש להם הגנה מוגבלת נגד משקעים ומים שעלולים לזרום בתוכם ועליהם. התשתיות שכוללות חשמל ותקשורת עוברות בתוך הקירות ועל הגגות, והקירות עצמם מגינים על הדירים ועל התכולה.

כך שיש מספיק סיבות לוודא שהבניין מוגן מכל הבחינות. לחות שחודרת לקירות מהצדדים וגם מהגג מצטברת בתוכם ומאכלת לאט את חומרים, מפוררת אותם ואף גורמת לקצר במערכות החשמל, דבר שמסכן את הדיירים. יחד עם הטחב והעובש שמתפתחים על הקירות מבפנים המטרד הופך לסיכון בריאותי.

איך מזפתים?

זיפות גג הוא אחת השיטות המקובלות לאיטום והוא נעשה אצל מי שמעדיף שיטה זו שהיא נוחה יותר או מתאימה לגג שאין עליו מתקנים שמפריעים לאטום בשיטות אחרות. מבחינה תקציבית, זיפות גגות הוא נוח יותר לבעלי תקציב מוגבל אבל אינו נופל באיכותו מאיטום בשיטות אחרות.

הזיפות נעשה על ידי מריחה של שכבות זפת חמה שהופכת למוצקה כשהיא מתייבשת. היציבות שלה גורמת לכך שהיא אוטמת בצורה הרמטית את הגג ומונעת חדירת לחות פנימה לגג ודרכו למבנה עצמו. החומר עצמו סמיך ומתקשה, והוא יעיל למשך שנים כדי לאטום את הגג.

כיצד עובדים עם זיפות גג?

קבלני איטום עולים על הגג ומתחילים לבדוק אותו ואת מצבו. אם אין איטום סדיר כל כמה שנים, יש לבדוק אם נגרמו נזקים בינתיים כך שיש לייבש את הגג ולתקן כל נזק שנגרם כתוצאה מהלחות.

זה עשוי לקחת זמן כדי לעשות זאת ולהתווסף לזיפות עצמו. בודקים מה עלול להכשיל את הזיפות ומנקים לחלוטין את הגג מכל השכבות הישנות של החומר כדי לוודא את תקינותו. בדרך כלל מגלים כבר אז את הנזילה שנגרמה מדוד כלשהו או כתוצאה מהצטברות לחות ומים על גג.

קורה שמגלים שזיפות ואיטום קודמים לא נעשו כראוי וזה בדיוק ההבדל בין איש מקצוע מוסמך שעבר הכשרה ויודע בדיוק כיצד לזפת ולאטום, לבין אנשים שאינם מקצועיים בתחום.

זיפות הגג על ידי מקצוענים

מקצועני קבלן איטום גגות יוצאים בחבילת שירותי איטום ישיר לבניינים, ומזפתים את הגג שלכם במקצועיות, לצד הצעת שירותי תיקון גגות רעפים וגגות בטון.

איטום ישיר בודקים את הגג שלכם ואם היו בו נזקים, מיישרים ומסירים מכשולים וסותמים חורים וסדקים לפני זיפות הגג כדי להבטיח איטום מלא והרמטי בשיטה קונבנציונלית או בעזרת יריעות ביטומניות.

הקודם
הבא

לקבלת ייעוץ ללא התחייבות

03-7324542

רוצים לדעת יותר על זיפות גגות לחיזוק המבנה?

שאלו את המומחים שלנו

יצירת קשר